Doğu Perinçek: Tayyip Erdoğan hükümetini içte ve dışta yalnızlaştırıp her cephede tepemize binmeyi planlıyorlar

Perinçek Türkiye’nin Asya ekonomisi ile birleştiğini iddia etti

Fotoğraf: AA

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin İstanbul İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyerek, Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulunun oy birliğiyle aldığı kararı açıkladı.

İdlib'te yaşanan son durumdan dolayı Türkiye’de yaşayanların kaygılandığını ifade eden Perinçek, İdlib'de ABD ve İsrail tarafından Türkiye'ye tuzak kurulduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

ABD ve İsrail yönetimleri, Türkiye'yi ve Tayyip Erdoğan hükümetini içte ve dışta yalnızlaştırıp her cephede tepemize binmeyi planlıyorlar. Suriye ile savaş, Türkiye'yi stratejik müttefikleri Rusya, İran ve Irak'tan, dahası Çin Halk Cumhuriyeti'nden uzaklaştırır ve yalnızlaştırır. Ayrıca Türkiye’nin iç cephesinde ayrılıklar ve kargaşalıklar yaratır. Tuzağın çapı, İdlib ya da Suriye ile sınırlı değildir. Kıbrıs ve Libya’sıyla Doğu Akdeniz’den Fırat’ın Doğusu’na kadar yayılan büyük bir tuzak var. Yalnızlaştırılan Türkiye, bu geniş coğrafyada birden fazla cephede sıcak tehditlerle karşılaşma tehlikesiyle yüz yüze gelir.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Perinçek, "Türkiye'nin tekrar ABD yörüngesine gireceği" iddialarının "ham hayal" olduğunu dile getirdi.

Vatan Partisi lideri, Türkiye'nin Asya ekonomisi ile birleştiğini ve bu yörüngeden dönülmesinin kolay olmayacağını iddia etti.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU