Selvi: Erdoğan, “İnsanın ağırına gidiyor” diyerek partisinin CHP kurultayına katılmama kararı aldı

Selvi: AK Parti, kurulduğu günden bu yana ilk kez CHP kurultayına heyet göndermeme kararı alıyor

Fotoğraf: AA

CHP’nin 37. Olağan Kurultay’ı 28-29 Mart tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecek. CHP’nin FETÖ suçlamalarının ardından AK Parti’nin kurultaya katılmama kararı aldığı belirtilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da “İnsanın ağırına gidiyor” dediği ifade edildi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında AK Parti’nin CHP kurultayıyla ilgili aldığı kararı yazdı.

Yazının ilgili kısmı şöyle:

Erdoğan’ın CHP Lideri’nin üslubundan duyduğu rahatsızlık, CHP kurultayıyla ilgili bir değerlendirmesine yansıyor. CHP 28-29 Mart tarihlerinde yapılacak kurultay için AK Parti’ye davetiye göndermiş. AK Parti, daha önceki CHP kurultaylarına katılmıştı. Erdoğan bu kez CHP kurultayına gidilip gidilmemesi konusunu tartışmaya açıyor. Haliyle gidilmesini savunanlar olduğu gibi gidilmesine karşı çıkanlar da oluyor. Hatta “Kurultayda Kılıçdaroğlu bize FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili suçlama yöneltirse ne yapalım” konusu dahi tartışmaya açılıyor. Eğer bu tür bir suçlama yöneltilirse heyet olarak kurultayın terk edilmesi konuşuluyor. Erdoğan kurmaylarının değerlendirmesini aldıktan sonra “İnsanın ağrına gidiyor” diyor. Bunun üzerine CHP kurultayına gidilmemesi kararı alınıyor.

Kılıçdaroğlu’nun hakaretleri karşısında tazminat davaları açan Erdoğan, bir adım daha atıyor. Böylece AK Parti kurulduğu günden bu yana ilk kez CHP kurultayına heyet göndermeme kararı alıyor. Tabii ileride iki parti arasındaki ilişkileri yumuşatacak bir gelişme yaşanırsa onu bilemem...

Hürriyet

DAHA FAZLA HABER OKU