Matrix 4: Setten sızan video Trinity’nin Neo’ya benzer güçler kazandığını gösteriyor olabilir

Matrix 4 setinden bir video Trinity’nin (Carrie-Anne Moss) orijinal üçlemede Neo’nun (Keanu Reeves) sahip olduklarına benzer güçler kazanmış olabileceğine işaret ediyor

Matrix 4’ün setinden yeni bir video Trinity’nin (Carrie-Anne Moss) Neo’ya (Keanu Reeves) uçmayı öğrettiği bir sahneyi içeriyor olabilir. 

Görüntüde oyuncuların (veya dublörlerinin) bir binadan aşağı atladıktan sonra göğe yükseldikleri görülüyor.

Screen Rant'ta yer alan habere göre set videosu “Is It Worth It?” isimli bir YouTube hesabında yayımlandı. Videoyu paylaşan kullanıcı Reeves ve Moss’un (veya muhtemelen dublörlerinin) bir Matrix 4 sahnesi için San Francisco’da bir çatıdan atladıklarını yazdı.

Gönderiye göre film ekibi “deneme yanılma” yapıyor ve muhtemelen sahnedeki numaranın güvenliğini test ediyor.

Video, Trinity ve Neo olduğu sanılan karakterlerin binadan atlayışını, bir süre düşüşünü ve ardından havada durup süzülmelerini gösteriyor. Ardından Trinity, Neo’nun elini tutuyor ve göğe doğru uçmaya başlıyorlar.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Görüntü, ilk filmde Marpheus’un yeni uyanmış Neo’ya Matrix’i nasıl kontrol edeceğini ve insanüstü şeyler yapacağını gösterdiği sahneyle benzerlik taşıyor.

İlk filmde Morpheus, Neo’yu bir çatıya çıkarıyor ve iki bina arasında aşılması imkansız bir mesafeyi sadece mümkün olduğuna inanarak nasıl atlayabileceğini gösteriyor. Bu, Neo’nun, Matrix’te yer çekimi kanunlarının sadece kendi zihninin düşündüğü ölçüde kuvvetli olduğunu fark etmesini sağlıyor. Filmin sonunda Neo yerden kalkıp Superman gibi havada uçuyor.

Eğer set görüntüsü gerçekten Trinity’nin Neo’ya uçmayı öğretmesini gösteriyorsa, Reeves’in “çok iddialı” bir senaryosu olduğunu söylediği Matrix 4’te her şey epey farklı olabilir.

Bu, Trinity’nin Neo’nun öğretmeni olarak Morpheus’un yerine geçtiğini gösteriyor olabilir. Öte yandan belki de Neo’nun gerçek güçlerini henüz “uyandırmamış” olduğunu fark edip onu kurtarıyordur.

Warner Bros.’tan çıkacak devam filmi 21 Mayıs 2021’de gösterime girecek. Dolayısıyla hayranların kesin cevaplar ortaya çıkmadan önce epey vakti olacak.

Bu beklenmedik devam filmi için orijinal üçleme oyuncuları Moss, Reeves ve Jada Pinkett geri geldi. Onlara Neil Patrick Harris, Jonathan Gross, Jessica Henwick ve Yahya Abdul-Mateen II katılacak. Devam filminin yapımını orijinal üçlemenin yönetmenlerinden Lana Wachowski üstlenecek.

Yönetmen, yazarlar Aleksandar Hemon ve David Mitchell’la (Wachowski kardeşler Mitchell’ın Cloud Atlas adlı romanını 2012’de başrolünde Tom Hanks’in yer aldığı uzun metrajlı filme uyarlamıştı) birlikte senaryo yazımında da yer alacak.

Screen Rant

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

DAHA FAZLA HABER OKU