Antalya’da kaçırılıp dövülen TikTok fenomeninin beyin ölümü gerçekleşti

Şeyhmus Özdemir'in annesi: Tamam sakat olsun, ama ölmesin ben ona bebek gibi bakarım. Ölmesin benim çocuğum

Fotoğraf: Twitter

Antalya’da ‘reklam filmi çekeceğiz’ iddiasıyla iki kişi tarafından ormanlık alana götürülerek öldüresiye dövülen 'Ares' takma adlı sosyal medya fenomeni Şeyhmus Özdemir’in 12 günlük yaşam savaşı sona erdi. Özdemir’in beyin ölümü gerçekleşti.

4 Şubat Salı günü Kepez ilçesindeki ormanlık alanda meydana gelen olayda, bir süredir sosyal medyada çektiği videolarda ‘Ares Özdemir' adını kullanan Şeyhmus Özdemir, Diyabakır'daki annesini arayarak “Reklam filmi çekmek için beni ajans çağırdı. Bugün sözleşme imzalayacağız” dedi.

Ardından iki kişiyle bir kafede buluşan Özdemir, aynı kişilerce arabayla ormanlık alana götürülüp darp edildi. Genç fenomen, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’ne kaldırıldı. İhbarın ardından araştırma başlatan polis, sosyal medya fenomenini darp ettiği iddia edilen V.E. ve K.E.'yi gözaltına aldı.

Şüpheli baba ve oğul, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Yaklaşık 12 gündür yaşam savaşı veren Özdemir’in beyin ölümü de dün gerçekleşti.

Anne Sultan Kızılay, oğlunu yaşatacak bir doktor aradığını söylerken gözyaşları içinde şu ifadeleri kullandı:

Bana evlat acısı yaşatmayın. Ne olur yalvarıyorum. Duyun benim sesimi. Duyun duyun duyun. Evladım gidiyor. Hala kalbi çarpıyor. Hala benim bir umudum var. Gerekirse benim beynimi çıkarın ona takın. Beyin nakli yapın. Ne istiyorsanız ben hazırım, ne olur Allah rızası için. Allah rızası için oğluma yardım edin. Bir doktor istiyorum. Tamam sakat olsun, ama ölmesin ben ona bebek gibi bakarım. Yavruma, çocuğuma bebek gibi bakarım. Ölmesin benim çocuğum. Kurban olduğum Allah için biri benim sesimi duysun. Benim çocuğum 12 gündür burada, ben onu bir umutla bekliyorum. Ben yavrumu bir umutla bekliyorum. Ne olur bana yardım edin.

İHA

DAHA FAZLA HABER OKU