AK Partili Ünal, Yıldırım'ın istifa kararıyla ilgili "CHP'nin spekülasyonuydu, Binali Bey gereğini yaptı" dedi

Mahir Ünal TBMM Başkanı Yıldırım'ın istifa tartışmalarına son noktayı koyduğunu söyledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal - Fotoğraf: AA

AK Parti'den, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın istifa edeceğini açıklamasına ilk değerlendirme geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal istifa tartışmalarını CHP'yi suçlayarak şunları söyledi:

''Binali Bey üzerinden bir bardak suda fırtına kopardılar. Binali Bey vakti ve saati geldiğinde kararını verdi ve açıkladı. Binali Bey üzerinden özellikle CHP'nin yürüttüğü bir spekülasyondu. Sayın Meclis Başkanımız da açıklamasıyla bu tartışmalara son noktayı koydu.''

Mahir Ünal yarın seçim manifestosunun açıklanacağı Ankara Spor Salonu'nda basın toplantısı düzenledi. 

Yerel seçim sloganı "Memleket işi gönül işi" olacağını hatırlatan Ünal'ın açıklamaları şu şekilde:

''2014 seçimlerinden sonra artık seçimin gündemi günbegün değişiyor bunun temel sebebi de sosyal ağlar anlık iletişim ve özellikle dijital platformlarda hızlı akışkan bilgi alışverişinin ortaya çıkardığı hızlı gündem değişimi aslında.

Çevre dostu kampanya

Çevreye duyarlı, çevreyi yaşatmak ve koruma odaklı bir kampanya yapacağız. Ses ve görüntü kirliliği oluşturmayacağız. Seçim kampanyamız dijital anlık veri alışverişi ve gündemi hızlı bir şekilde takip edecek bir yapıda gerçekleşecek. Gece saat 12'de 'akadaylar.com'u açacağız. Adaylarımızı tanıtacağız, seçim müziklerimiz yer alacak.

Kampanyada iki faz olacak

Birinci fazımız 1 Şubat-18 Şubat arasında olacak, ikinci fazımız da 19 Şubat-31 Mart arasında olacak. Bu zaman zarfından tabii ki televizyonları, gazeteleri ve açık havayı kullanacağız. Daha yoğun olarak gündemin belirlendiği sosyal ağlarda da AK Parti teşkilat mensupları mesajlarını verecekler.

11 maddelik seçim manifestosu

Manifestomuzun özeti 11 madde. 11 maddede Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız, belediye başkan adaylarımıza kesin çizgilerle belediye başkanlığı ve belediye başkanlığı anlayışı ile ilgili yaklaşımlarını açıklayacak.

Bu kampanyada yine bir ilki gerçekleştirdik. Bir ön kampanya yaptık. Ön kampanyamız tevazu samimiyet ve gayretle önce millet önce memleketti.

DAHA FAZLA HABER OKU