İmamoğlu’ndan bakana "Yeğen" yanıtı: Komedi filmi gibi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İmamoğlu'nu kastederek "Üsküdar’dan Beşiktaş’a geçen yeğenim söyledi. Geçen yıl 15 dakikada geçiyorduk, bu sene yarım saati buluyor karşıdan karşıya geçmek. Çok yoğun deniz trafiği var" demişti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen “Kadın Muhtarlarımızı Dinliyoruz” etkinliğinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın Kanal İstanbul ile ilgili "Üsküdar'dan Beşiktaş'a geçen yeğenim söyledi. Geçen yıl 15 dakikada geçiyorduk, bu sene yarım saati buluyor karşıdan karşıya geçmek. Çok yoğun deniz trafiği var" sözlerine yanıt verdi.

"Komedi filmi gibi"

İmamoğlu, “Ben artık Ulaştırma Bakanı'na bu konularda cevap vermeyi de kendime sıkıntı olarak görüyorum çünkü üzülüyorum. Her defasında üzüldüğümü de dile getiriyorum. Ulaşım hele hele deniz ulaşımı konusunda da mesleğini bilmiyorum ama yeğeninin fikri ile İstanbul'un Türkiye'nin en büyük en önemli projesine kanaat getirdiğini söyleyen bir bakan varsa gerisinin yorumunu vatandaşa bırakıyorum” dedi.

Deniz ulaşımında bahsedildiği gibi bir problem olmadığını da belirten İmamoğlu "Hiç öyle bir problem yok. Garip bir durum, anlatılan ortam garip. Biraz komedi filmi gibi onun için yorum bile yapmak istemiyorum. Çok üzüntü verici. Yani bu kadar mühim bir mesele bu kadar önemli bir proje. Ve Ulaştırma Bakanı diyorsa ki '15 dakika yerine 30 dakika sürüyor ve bundan dolayı Kanal İstanbul gerekli'. Gerisini kanaati vatandaşa bırakıyorum” diye konuştu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU