Türkiye’den Irak’a seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı açıklamasında Irak’ta bulunanlar için “Kişisel güvenlikleri konusunda müteyakkız olmaları yararlı olacaktır” denildi

Fotoğraf: Reuters

ABD’nin Irak’ta düzenlediği hava saldırısı ile İran Devrim Muhafızları'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'yi öldürmesinin ardından bölgede gerilim artıyor.

Türkiye de Irak’a seyahat uyarısı yayınladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Irak’ta devam eden güvensizlik ortamının daha da bozulabileceğine dikkat çekilen açıklamada şunlar ifade edildi:

Irak’ta 3 Ocak 2020 günü yaşanan gelişmeler sonucunda, ülkede halihazırda olumsuz seyreden güvenlik koşullarının daha da bozulabileceği ihtimali dikkate alınarak, vatandaşlarımızın zorunlu olmadığı takdirde, Irak’a bu aşamada seyahat etmekten kaçınmaları tavsiye olunmaktadır. Halihazırda Irak’ta bulunan vatandaşlarımızın ise, Bakanlığımızca yapılabilecek uyarıları yakından takip etmeleri, kalabalık yerlerde bulunmaktan kaçınmaları ve kişisel güvenlikleri konusunda müteyakkız olmaları yararlı olacaktır.

Vatandaşlarımızın Konsolosluk Çağrı Merkezimize (+90 312 292 29 29) ilave olarak T.C. Bağdat Büyükelçiliğine +964 790 190 94 06 numaralı telefondan ve [email protected] e-posta adresinden doğrudan ulaşmaları mümkündür.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU