Tindersticks yeni albümü “No Treasure But Hope”un dünya turnesi kapsamında Türkiye’ye geliyor

Grup 15 Şubat Cumartesi İş Kuleleri Salonu’nda sahne alacak

(İş Sanat)

Tindersticks kasımda çıkan son albümleri “No Treasure But Hope”un dünya turnesi kapsamında Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacak.

Huzurlu ve dingin sesiyle dinleyicisini duygusal bir yolculuğa çıkaran vokalist Stuart A. Staples’ın önderliğinde çalışmalarını sürdüren grup ezgilerinde umudu, sevgiyi ve melankoliyi barındıran yeni albümlerinin 7 günü bulan kaydını Paris ve Londra’da tamamladı.

Şarkıların çoğunu Yunanistan’ın İthaka Adası’nda kaldığı dönemde yazan Stuart A. Staples, grubun ilk aşk şarkısını albümü yayımlamadan 15 gün önce, çektikleri video aracılığıyla sosyal medya hesaplarından paylaştı. 

Staples “Pinky in the Daylight” şarkısına dair hissettiklerini şu sözlerle dile getiriyor:

Her zaman aşk şarkıları yazıyordum ama yazdıklarım daima ‘Seni seviyorum ama’ şeklindeydi. Hep bir sorun vardı. Fakat ilk aşk şarkım olan Pinky’nin ortaya çıkışının benim için tamamen bir sürpriz olduğunu düşünüyorum.

Nottingham çıkışlı İngiliz grubun 2020 dünya turnesi 29 Ocak’ta Belçika’da başlayıp 24 Mayıs’ta İrlanda’da sona erecek. 15 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda sahne alacak Tindersticks, eski ve yeni albümlerinden parçalar seslendirecek.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Şarkı sözlerini şiirsel bir dille aktaran bağımsız müziğin temsilcilerinden Tindersticks, 27 yıllık müzik kariyerinde aralarında “Curtains”, “Simple Pleasure”, “Falling Down a Mountain”, “The Something Rain” ve “The Waiting Room”un da bulunduğu birçok albüme imza attı.

Fransız yönetmen Claire Denis’in “Trouble Every Day” (2001) ve “Nénette Et Boni” (1997) filmlerine yaptıkları müziklerle sinema dünyasına da adım atan grup, geçen yılın ödüllü yapımlarından “High Life”ın soundtrackini de besteledi. 

 

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU