Bahçeli: Darbe senaryoları dillendirenlerin başına dünyayı yıkacağız

MHP lideri Ankara'da partisinin aday tanıtım toplantısında konuştu, "31 Mart seçimleri, yeni hükümet sisteminin ilk demokratik imtihanıdır" dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aday tanıtım toplantısında konuştu. Fotoğraf: AA

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Yeni darbe senaryosu dillendirenlerin, bunun için el ovuşturanların başına dünyayı yıkacağız" dedi.

Bahçeli Ankara Spor Salonu'nda partisinin aday tanıtım toplantısında konuştu. "31 Mart seçimleri, yeni hükümet sisteminin ilk demokratik imtihanıdır" diyen Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin iyice yerleşip kökleşmesi hayat memat konusudur. 1 Nisan sabahı için felaket senaryoları yazanların hevesleri kursaklarında kalacaktır. 31 Mart seçimleri, yeni hükümet sisteminin ilk demokratik imtihanıdır. Bu imtihandan alnımızın akıyla çıkmamız aynı zamanda beka meseledir. Seçimi itibarsızlaştırmaya kalkışanlar, sandığın meşruiyetini lekelemeye yeltenenler, yalanlarla hayali seçmen üretildiğini iddia edenler beyhude yere çırpınmasın. Alayının oyununu bozacağız."

MHP lideri Suriye'nin kuzeyinde oluşturulması planlanan güvenli bölgeye de değindi:

"Güney sınırlarımız boyunca kanlı ve karanlık bir hesap görülmektedir. Her yer karışık, her taraf karanlıktır. Küresel emperyalizm şirret oyun peşinde, habis senaryosunu icranın derdindedir. Fırat'ın doğusunda neyin olacağı belli değildir. Gündemde olan güvenli bölge teklifleri masadadır, ne var ki boyutunu, ne getirip ne götüreceğini, dahası içeriğini tam bilen de yoktur. ABD'nin dayattığı güvenli bölge teklifiyle terör örgütlerinin güvenliğini sağlama gayesi ön plandadır, son tahlilde milli bekamız risk ve tehditlerin markajındadır. Yeni bir Barzani modeli kafalardadır, yeni bir özerk yapılanma gündemin başköşesindedir. ABD'nin Suriye'den çekildim, çekiliyorum iddiaları her geçen gün anlam ve inandırıcılığını kaybediyor. Menbiç'te, Afrin'de ABD'li askerlere yönelik peş peşe manidar saldırılar gerçekleşiyor. Ve Türk milleti Fırat'ın doğusuna girilmesini, teröristlerin imha edilmesini sabırsızlıkla bekliyor. Kaybedilen her gün, her saat, her an aleyhimizedir. Fırat'ın doğusu hainlerden temizlenmedikten sonra vatan tehlikededir. Sınırlarımızdan başlayarak 30 km'lik derinliğe kadar bir güvenli bölge kurulacaksa, bunun denetim, kontrol ve yönetimi kesinlikle Türkiye’de olmalıdır. Başkalarının stratejik türbülansına kapılırsak tedavisi çok zor yaralar alırız. Başkalarının eline avucuna bakarsak yenilgi üstüne yenilgi yaşarız. Menbiç Yol Haritası'na uymayan, PKK/YPG/PYD'yi Kürt kökenli kardeşlerimizle ilişkilendiren ABD, kontrollü ve yönetilebilir bir istikrarsızlık sarmalıyla aziz milletimizin sabrını test etmektedir. MÇP'nin MHP'yle bütünleştiği 24 Ocak 1993 4. Olağanüstü Kongresi'nde merhum Başbuğumuz aynısıyla şöyle seslenmişti; 'Birlikte hayır, ayrılıkta azap vardır. Kürtler ne kadar Kürt ise biz de o kadar Kürt'üz. Biz ne kadar Türk isek onlar da o kadar Türk'tür.' Tekrar diyorum ki hepimiz birlikte Türk milletiyiz. Doğudan batıya, güneyden kuzeye tek bilek, tek nefes, tek yürek, bölünmez ve dağılmaz tek ve büyük bir aileyiz. Ayrımız gayrımız yoktur, fitne-fesat ayaklarımızın ta altındadır. Kürt kökenli kardeşlerimiz ile terör öğütleri arasında bağ kurmak tarihe hakarettir, bin yıllık hukuka ihanettir, adalete ve vicdana karşı işlenmiş en vahşi cinayettir. Zalimlerin oyunu boşa çıkarılacaktır. Kuşku yok ki Fırat'ın doğusundaki terör yuvalanması ifna edilecektir. Menbiç tepeden tırnağa arındırılmalıdır. Geçtiğimiz yılın haziran ayında rotası çizilen Menbiç Yol Haritası'na riayet edilmelidir. Geç kalırsak hainler gemi azıya alırlar"


"31 Mart beka seçimidir"

Devlet Bahçeli, milli tezler, egemenlik hakları zamanlama hatasına düşüp her seviyede savunulmazsa etraftaki kuşatmanın şiddetleneceğine ve zalimleşeceğine işaret ederek, "Unutmayınız ki devlet bekadır. Vatan bekadır. Bayrak bekadır. Türklük bekadır. Türkçe bekadır. 31 Mart beka seçimidir. Türk milletinin bekası da Allah'ın izni ve inayetiyle ebediyete kadar güvencede kalacaktır" şeklinde konuştu.

Bu nedenle 31 Mart 2019'un salimen ve selametle geçilmesinin şart olduğunu ifade eden Bahçeli, şunları söyledi:

"Siz bakmayın zillet ittifakı onu demiş, bunu söylemiş. Siz bakmayın kim kime kulp takmış, kim kiminle düşüp kalkmış. Tarih ne diyor ona bakın, millet ne diyor ona bakın, ecdat ne diyor ona bakın, 50 yıllık şerefli mazimiz neyi işaret ediyor, neyi ifade ediyor ona kulak verin. Nefsimize diz çöktüremezsek, davamızı devleştiremeyiz. 'Ben' dersek, bencilce hareket edersek, davayı yüceltemeyiz. Cumhur ittifakı Türkiye'nin geleceğini kuruyor. Buna uygun karar ve hazırlık içinde olmalıyız. Hem belediye hem de beka diyor, tarihi ittifakımızı koruyoruz. İlle de bir tercih yapacak olursak on defa, bin defa, on bin defa beka diyeceğimi de herkesin bilmesini istiyorum."


 "CHP'nin kriz siyasetini un ufak edeceğiz"

Aday tanıtım toplantısında Bahçeli'nin hedefinde CHP de vardı:

"Seçimi itibarsızlaştırmaya kalkışanlar, sandığın meşruiyetini lekelemeye yeltenenler, yalanlarla hayali seçmen üretildiğini iddia edenler beyhude yere çırpınmasın, alayının oyununu bozacağız. CHP'nin kriz ve kaos siyasetini milli iradenin desteğiyle un ufak edeceğiz. Sabırla, şuurla, coşkuyla, gözümüzü yüksek ufuklardan ayırmadan, milletimizin bütün fertlerini bir, eşit ve kardeş görerek 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nı ve MHP'yi başarıyla buluşturacağız. Bu tarihi görev hepimizin omuzlarındadır."

 

DAHA FAZLA HABER OKU